تعمیرات مبل

تعمیرات مبل
همه  مبل ها حتی گرانترین آنها هم بعد از مدتی خراب شده و نیازمند نوسازی و تعمیر می شوند. ممکن است اتفاقات ناگوار زیادی برای مبلمانتان افتاده باشد.  مثلا روکش مبلمانتان پوسته کرده باشد و یا اینکه فوم و ابر قسمت نشیمن یا پشتی آن خوابیده و عملا چیزی از آن زیبایی و کارایی اولیه نمانده باشد. معمولا اولین برخورد با این مبل ها (از ریخت افتاده) این است که مبلمان جدید خریداری شود. اما قبل از رفتن به بازار بد نیست بدانید با تعمیر قسمتهای آسیب دید و تعویض فوم و تقویت فنر ها و تعویض روکش مبلمانتان می توانید آنها را دوباره به دوران اوجشان برگردانید.  با انجام این کارها ظاهر مبل ها کاملا متفاوت با گذشته خواهد بود انگار که یک دست مبل تازه خریده باشید. پس اگر با تعمیر مبل کارتان راه می افتد پول بابت خرید مبل جدید ندهید.

قدم اول: تعمیر کار را بیاب

کار را به یک کار بلد بسپارید تا بعد از اینکه مبلمانتان را تحویل گرفتید نحوه کار و تعمیراتی که روی آن انجام شده است به دلتان بنشیند.

قدم دوم: خرید چرم یا پارچه

توپی بخریم یا تکه ای؟ پارچه های تکه ای معمولا از پارچه های توپی (یعنی پارچه هایی که فروشنده از یک توپ برایتان جدا میکند) ارزان تر و به صرفه تر هستند. اما پیدا کردن مغازه ای که پارچه تکه ای داشته باشد حوصله و وقت زیادی به خرج می دهد و اینکه تکه های موجود با سلیقه و مقدار پارچه مورد نیازتان جور در بیاید هم پیگیری زیادی می خواهد. البته شما می توانید چند پارچه را باهم ترکیب کنید، یعنی اجباری در اینکه تمام مبل ها به صورت یکپارچه بوده و یک گل داشته باشند وجود ندارد. پس بهتر است عجله را کنار بگذارید، ار چند نوع مبل که پارچه های ترکیبی دارند دید کنید و سر حوصله راهی بازار شوید.  اینکه می توانید پارچه تکه ای بخرید خودش یک امتیاز است، پس نباید به آسانی از کنارش عبور کنید. اگر  حسابی گشتید و پارچه مورد نظرتان را میان پارچه های تکه ای پیدا نکردید آنوقت سراغ توپی ها بروید.

ایرانی یا خارجی؟

بهتر است قبل از اینکه راهی بازار شوید تکلیف اینکه چه نوع پارچه ای  (ایرانی یا خارجی) می خواهید را روشن کنید.

وارد مرکز خرید پارچه که بشوید احتمالا از تنوع طرح و رنگ و جنس درچار سردگمی خواهید. اما جنس ایرانی بهتر است یا خارجی؟ پاسخ این است که صنعت نساجی ایرانی کامل توان رقابت با محصولات خارجی را دارد. حتی تشخیص چنس ایرانی از خارجی گاهی سخت می شود. چند وقتی هم هست که پارچه های چینی، بازار پارچه رو مبلی را قبضه کرده اند. اما اگر دنبال جنس ایرانی با کیفیت هستید، پارچه های تولید یزد از بهترین ها است.

پارچه های نانویی:

اگر فرزند کوچکی در خانه دارید احتمالاً یکی از دغدغه هایتان خرید پارچه ای است که کثیفی را نشان ندهد  و استقامت بالای داشته باشد، برای اینکار اغلب مردم به سمت پارچه های درشت بافت و ظخیم می روند که زیبایی دیگر پارچه ها را ندارد. اما نگران نباشید، اینجا هم نانوتکنولوژی به کمک شما آمده و پارچه های ضد آب و ضد لکی را تولید کرده است که در صورت کثیف شدن به راحتی پاک می شوند. تن پوشی برای مبل اگر فوم و فنر آن هنوز به خوبی روز اول است و فقط پارچه آن پس از شستشو عوض نشده یا به اصطلاح چرک مرده شده و یا اینکه بعد از تعمیر مبل ها و فشاری که به جیبتان آمده ترجیح می دهید روکشی روی آن بکشید، بهتر است از پیراهن مبل استفاده کنید. پیراهن های مبل هم جنس و طرح های متنوعی دارند.  اندازه های این کاور ها استاندارد است و برای همه نوع مبل استانداردی قابل استافده هستند. اما اگر از مدل های موجود در بازار خوشتان نمی آید می تواند با انتخاب پارچه و مدل مورد نظر  خودتان پیراهنی مناسب و اندازه برای مبل های خانه خودتان بدوزید.

 

[contact-form-7 id=”3244″ title=”فرم سفارش تعمیر”]

Call Now Button